De Nederlandse startup aizy heeft een belangrijke stap gezet in haar groeistrategie. Het jonge AI-softwarebedrijf, dat zich richt op geautomatiseerde online marketing voor het MKB, heeft 1,5 miljoen euro groeikapitaal opgehaald. Met dit bedrag wil aizy niet alleen de ontwikkeling van zijn technologie versnellen, maar ook zijn internationale ambities kracht bijzetten.
Miljoeneninjectie
Naast de financiële impuls kondigt het bedrijf ook een strategische versterking aan: Niels Buijs, momenteel nog marketingdirecteur bij techbedrijf CM.com, stapt in om de internationale expansie en verdere technologische ontwikkeling te leiden.
Slimme algoritmes
De AI-tools van aizy stellen mkb’ers in staat hun marketingcampagnes op platforms als Google, Facebook en Instagram te automatiseren én te optimaliseren. Door slimme algoritmes te combineren met de kennis van marketingexperts, wil aizy de efficiëntie van marketingbudgetten verhogen. Het idee: minder tijd kwijt aan handmatig campagnemanagement en meer tijd over voor ondernemers om hun bedrijf te laten groeien.
Sinds de oprichting eind 2024 draait aizy op de initiële investeringen van oprichter Stefan Nuijten en tech-investeerder Michiel Mol (bekend van het marketingbedrijf Lost Boys). In slechts zes maanden wist de startup al een indrukwekkende mijlpaal te bereiken: één miljoen euro aan jaarlijkse terugkerende omzet (ARR). Het team telt inmiddels elf medewerkers.
Nieuwe investeerders
De interesse van investeerders bleef niet uit. Binnen een maand meldden zich twaalf geïnteresseerden. Uiteindelijk koos aizy na zorgvuldige afweging voor Gijs Nagel (medeoprichter van het succesvolle beleggingsplatform DEGIRO) en Joost van der Klooster als nieuwe investeerders. Hun ervaring en netwerk moeten het bedrijf helpen de volgende groeifase in te gaan.
Met de miljoeneninjectie en versterking in het leiderschap wil aizy de komende periode inzetten op schaalbare productontwikkeling, uitbreiding naar nieuwe markten en het aantrekken van extra talent. De ambities zijn groot: aizy wil dé AI-marketingpartner worden voor mkb-bedrijven die internationaal willen concurreren.
AI-gedreven marketing
“De markt voor AI-gedreven marketing staat nog maar aan het begin”, zegt oprichter Nuijten. “Wij willen laten zien dat geavanceerde technologie ook toegankelijk en rendabel kan zijn voor kleinere bedrijven.”