KnowBe4 heeft de Phish Alert Button naar Microsoft Teams gebracht. Medewerkers kunnen verdachte berichten voortaan zo met een simpele klik melden. Daarna wordt het bericht automatisch naar het beveiligingsteam doorgestuurd. Eerder was de PAB alleen beschikbaar voor e-mail, nu is ook Teams gedekt. En dat platform wordt door cybercriminelen steeds vaker als aanvalsvector gebruikt.
Tot nu toe konden medewerkers via de PAB alleen verdachte e-mails melden, nu gaat het ook om chatberichten in Teams. De knop werkt eenvoudig en is online te vinden, maar ook in de Outlook-apps. Als je een verdacht bericht ontvangt, kun je die doorzetten met een klik, zodat het incident response-team het kan checken voor verdere analyse. Zo kunnen securityteams dreigingen vanuit e-mail en Teams op een uniforme manier beheren.
Van inbox naar chatplatform
De PAB was al langer beschikbaar als meldknop voor e-mail. In 2024 werd deze functie al geintroduceerd door KnowBe4 en Microsoft voor Outlook. Die uitbreiding naar Teams is nu de logische volgende stap, nu cybercriminelen hun aandacht steeds vaker richten op interne chatplatformen. Teams wordt serieus misbruikt, waarbij onder andere gedacht moet worden aan het kapen van geldige tokens om gebruikers te impersoneren via de Teams API.
Medewerkers ervaren interne chat doorgaans als veiliger dan e-mail. Dat maakt Teams aantrekkelijk voor aanvallen als callback phishing, waarbij slachtoffers worden verleid een telefoonnummer te bellen waarna de aanval zich buiten de chatomgeving voortzet.
Door de Phish Alert Button naar Teams te brengen, wordt de drempel om verdachte berichten te melden verlaagd. Medewerkers fungeren zo als extra verdedigingslaag naast de technische beveiligingsmaatregelen die al aanwezig zijn. De integratie maakt het bovendien mogelijk om dreigingen vanuit e-mail en Teams centraal te beheren. Securityteams krijgen daarmee een completer beeld van phishingpogingen in de gehele digitale werkomgeving.
Slechts 7 seconden: waarom een wachtwoordreset te laat komt bij phishing