2min Ondernemen

Lenovo kiest voor meerdere AI-partners in plaats van eigen taalmodel

Lenovo kiest voor meerdere AI-partners in plaats van eigen taalmodel

Lenovo zoekt naar samenwerking met meerdere grote taalmodellen wereldwijd. Vervolgens kunnen apparaten van het merk voorzien worden van AI-technologie van hoog niveau. Het bedrijf kiest daarmee voor een andere strategie dan Apple, dat zich beperkt tot modellen OpenAI en Google.

Lenovo heeft eerder deze maand Kira geïntroduceerd. Dat ingebouwd cross-device intelligence systeem integreert met partners op het gebied van large language models (LLM’s). CFO van Lenovo, Winston Cheng, liet tijdens het World Economic Forum in Davos weten dat het bedrijf bewust kiest voor een ‘orchestrator-benadering’. Dat betekent dat Lenovo geen plannen heeft om een eigen LLM te ontwikkelen, maar daarvoor liever samenwerkingen sluit.

“We zijn het enige bedrijf naast Apple met significant marktaandeel in zowel pc’s als mobiele apparaten, binnen de open Android- en Windows-ecosystemen”, aldus Cheng. Die positie wil Lenovo gebruiken om met meerdere AI-leveranciers samen te werken. Potentiële partners zijn Humain in Saoedi-Arabië, Mistral AI in Europa, en Alibaba en DeepSeek in China.

Regelgeving en stijgende kosten

De keuze voor meerdere partners hangt samen met regelgeving die verschilt per regio. Door met lokale spelers samen te werken kan het bedrijf beter inspelen op regionale eisen. Het bedrijf wil zijn brede productportfolio, van pc’s tot smartphones en wearables, uitrusten met AI-technologie.

Cheng meldde verder dat stijgende geheugenchipprijzen kosten verhogen. “Het bedrijf is van plan deze prijsstijgingen door te berekenen aan klanten”, zei hij. De alsmaar stijgende prijzen van geheugenchips zorgen voor terughoudende vooruitzichten van fabrikanten van consumentenelektronica.

Lenovo werkt onder andere samen met Nvidia, een zeer belangrijke speler op het gebied van kunstmatige intelligentie. Nvidia verzorgt voor veel datacenters de videokaarten, waarmee AI-modellen worden getraind met datasets. Zo werd er begin dit jaar een samenwerking bekendgemaakt. Dankzij speciale koelingstechnieken kunnen zulke datacenters sneller worden opgestart en raken ze minder snel overhit, essentieel voor het uitvoeren van zware AI-taken.

Cheng vertelde tot slot aan persbureau Reuters dat de twee bedrijven zich zullen richten op de wereldwijde uitrol van deze technologie en lokale productie. Daarbij worden lanceringen in Azië of het Midden-Oosten overwogen.