2min Ondernemen

Vodafone en Microsoft slaan handen ineen: digitale werkplek voor MKB in één pakket

Vodafone en Microsoft slaan handen ineen: digitale werkplek voor MKB in één pakket

Vodafone Business en Microsoft hebben de handen ineen geslagen. Dit keer om het MKB te helpen met digitale groei. Door de samenwerking wordt er een pakket aan diensten gebundeld om zo makkelijk, veilig en snel een digitale (thuis)werkplek in te richten.

Zo kunnen MKB’ers aan de slag met internet en telefonie, maar ook met Microsoft 365 en Copilot. Zorgen maken over beveiliging is ook niet nodig, want ook daarvoor zijn oplossingen in het pakket opgenomen. Medewerkers kunnen daardoor flexibel werken, of dat nu thuis, op kantoor of onderweg is. De diensten zijn direct en veilig te gebruiken via Teams, e-mail, documentbeheer en AI-gestuurde tools.

Door het gebruik van dit alles-in-1-pakket, hoeven ondernemers niet meer te schakelen tussen verschillende leveranciers. Dat maakt de inzet van cloudoplossingen en AI een stuk toegankelijker voor kleinere bedrijven. Uit eerdere berichten blijkt dat bij Vodafone AI al 60 miljoen klantcontacten per maand omzet in concrete resultaten.

Aansluiting bij kabinetsbeleid

De samenwerking sluit aan op het kabinetsbeleid voor de Digitale Economie schrijft VodafoneZiggo. Dat richt zich op digitale adoptie, cyberbeveiliging en innovatie binnen het MKB. “We zien een duidelijke behoefte aan digitale oplossingen die veilig, snel en direct beschikbaar zijn”, zegt Martijn van Lieshout, Directeur Transformatie bij VodafoneZiggo. “Door onze diensten te bundelen met die van Microsoft bieden we ondernemers precies dat: één oplossing, alles geregeld én volledig afgestemd op hun situatie, met extra veel aandacht voor uitrol en adoptie van technieken zoals Cloud en AI binnen het MKB.”

Stijn Kerskes, Directeur MKB bij Microsoft Nederland, benadrukt de verschuiving van strategie naar toepassing. “AI innovatie heeft duidelijk z’n weg gevonden in het Nederlandse MKB, en met de krapte op de arbeidsmarkt en voortdurende druk op productiviteit is dat goed nieuws. We gaan een fase in waarin we van AI strategie naar AI toepassing gaan.”

Productiviteit staat onder druk

Uit de 2025 Work Trend Index blijkt dat 53 procent van de MKB-leiders vindt dat de productiviteit omhoog moet. Tegelijk komen teams tijd en energie tekort. Artificiële intelligentie helpt die capaciteitskloof te dichten door medewerkers slimmer te laten werken. Daarnaast opent AI nieuwe mogelijkheden voor innovatie. Bedrijven kunnen bijvoorbeeld sneller inspelen op klantbehoeften en er kan ruimte gecreëerd worden om nieuwe diensten te ontwikkelen.