3min Gadgets

Jabra brengt 180°-videobar uit zodat deelnemers dichterbij kunnen zitten

Jabra brengt 180°-videobar uit zodat deelnemers dichterbij kunnen zitten

Jabra heeft zijn videoconferentieportfolio uitgenreid met de PanaCast 40 VBS. Deze nieuwe Android-videobar is speciaal ontwikkeld voor kleine vergaderruimtes en biedt een 180°-beeldhoek, zodat kleine meeting ruimtes optimaal benut worden.

Jabra is van origine een speler in de headset-markt, maar vult het portfolio langzaam aan met video-oplossingen voor vergaderruimtes. De PanaCast 40 VBS wordt tijdens ISE 2025 in Barcelona onthuld en bouwt voort op de bestaande PanaCast 50. De nieuwe oplossing is compacter en voordeliger. Het is alleen nog wachten tot juni 2025 voordat de videobar beschikbaar is.

Camera voor kleine meeting ruimtes

Het onderscheidende kenmerk van de PanaCast 40 VBS (1.499 euro) is de dubbele camera. Die zorgt dat er in een hoek van 180° kan worden gefilmd. Bij veel bestaande videobars is dit beperkter, waardoor deelnemers dichtbij de videobar soms niet goed in beeld komen. Joe Lesina, Global B2B Product Marketing Manager bij Jabra, verduidelijkt dat ruimtes tot vijf personen het beste resultaat geven.

Qua hardware werd gekozen voor een opstelling met twee camera’s in het midden van de videobar en één speaker aan de binnenkant. De geavanceerde audiotechnologie met zes microfoons en adaptieve beamforming moeten deelnemers aan vergaderingen in de hele ruimte duidelijk verstaanbaar krijgen.

De software is Android-gebaseerd zodat vergaderplatformen die niet van Microsoft zijn ook volledig kunnen worden ondersteund. Zowel Microsoft Teams als Zoom worden ondersteund.

Nette afwerking

De videobar kan worden bediend vanuit een externe controller die in de vergaderruimte wordt geplaatst en op een meerprijs van 600 euro neerkomt. De standaard van dit apparaat is flexibel in te zetten: hij kan zowel als steun worden geïnstalleerd zodat de controller op tafel is neer te zetten, als gebruikt worden om het systeem aan de muur te monteren. Het is ook mogelijk de videobar te bedienen vanuit de Microsoft Teams of Zoom ruimte op het grote display in de vergaderruimte, maar de externe controller zorgt natuurlijk voor meer flexibiliteit.

Jabra heeft bij het ontwerp van de PanaCast 40 VBS aandacht besteed aan eenvoudige installatie en kabelbeheer. De videobar beschikt over een ingebouwde kabelgoot en een afsluitbare klep voor de aansluitingen, zodat kabels moeiteloos net kunnen worden weggewerkt.

Persoon die een zwart elektronisch apparaat vasthoudt met een open compartiment, met verschillende poorten en componenten erin. Twee personen en een scherm met mensen zijn zichtbaar op de achtergrond.

Expertise in audio

Jabra is al lange tijd een bekende naam op het gebied van audioproducten en zakelijke communicatie. Oorspronkelijk begon het bedrijf als producent van headsets, een expertise die later werd uitgebreid naar de bredere markt van vergaderoplossingen. Sinds ergens rond 2018 richt Jabra zich ook op videobars.

Dit gegeven is belangrijk om hoogte te krijgen van de audio- en speaker-kwaliteit van Jabra. Zelfs in kleine meetingruimtes kiezen hardware-producenten er namelijk vaak voor om bij de videobar een extra speaker te verkopen. Volgens Lesina kopen organisaties dit vanuit een placebo-effect. “Deelnemers die verder van de videobar zitten, hebben de neiging vaak heel luid te gaan praten doordat ze het idee hebben niet gehoord te worden. Bij de videobar van Jabra zal ook de deelnemer achteraan de ruimte die een opmerking geeft aan zijn collega verstaanbaar klinken voor de participant aan de andere kant van het scherm. Pas dus op met wat je zegt”, grapt hij.  

Kleine vergaderruimtes worden steeds vaker gebruikt voor hybride meetings, maar slechts een klein percentage van deze ruimtes is uitgerust met geschikte videoconferentieoplossingen. Jabra speelt hierop in met de PanaCast 40 VBS, die kleine ruimtes volledig filmt.

Tip! Outlook Agenda in Teams nu algemeen beschikbaar